Αρχική σελίδα » Εκδηλώσεις » Διεθνές συνέδριο και spring school με θέμα τον αειφόρο τουρισμό, στην Κω

Διεθνές συνέδριο και spring school με θέμα τον αειφόρο τουρισμό, στην Κω

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet του Πανεπιστημίου Αθηνών και η  Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου συνδιοργάνωσαν Διεθνές Συνέδριο στην Κω με τίτλο: «Τουρισμός και Αειφόρος Ανάπτυξη» (1-3/5/2015) και Spring School με θέμα: «Μάνατζμεντ Αειφόρου Τουρισμού» (3-8/5/2015). Με την ολοκλήρωση του Spring School, οι συμμετέχοντες έλαβαν το Jean Monnet Diploma in Sustainable Tourism Management. Η διοργάνωση του Συνεδρίου και του Spring School έγινε με την υποστήριξη των: ETOA (European Tourism Association), ΕΝΑΤ (European Network for Accessible Tourism), IFITT (International Federation for Information Technologies in Travel and Tourism), Tourism and Hospitality Research Journal και των Πανεπιστημίων Bournemouth, Αιγαίου και Brighton.

Για το πρόγραμμα και υλικό από το Συνέδριο και το Spring School μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα www.kostourismconferences.com